Czas biegnie nieubłaganie i choć doświadczeń, i mądrości przybywa, to mijające lata odbijają piętno na oczach. Skóra na powiekach wiotczeje, stając się mniej elastyczną, a twarz wygląda na zmęczoną i niewyspaną.

Zwiotczenie skóry na powiekach skutkuje pojawieniem się charakterystycznego nawisu skóry nad brzegiem rzęsowym powiek górnych oraz pojawieniem się worków skórnych pod dolną powieką. Towarzyszy temu często zanik tkanki tłuszczowej oczodołu, powodując zapadanie się gałki ocznej oraz zwężenie szpary powiek.

Z pomocą przychodzi blepharoplastyka, czyli zabieg plastycznej korekcji powiek. Dzięki niemu:

  • poprawiamy ustawienie szpary powiekowej,
  • pozbywamy się nadmiar skóry i tkanki podskórnej powiek
  • usuwamy przepukliny podskórne tłuszczyku oczodołowego.

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu wynosi do 90 minut. Cięcia na powiekach wykonywane są w naturalnych fałdach skóry. Na górnej powiece jest to nad bruzdą powiekową, natomiast na dolnej 2 mm pod brzegiem rzęsowym. Pacjentowi zakładane są cienkie, pojedyncze szwy, które ściągane są w 7. dobie po zabiegu.

Blepharoplastyka wiąże się z pojawianiem po zabiegu obrzęków, występują także podbiegnięcia krwawe. Są one naturalnym elementem gojenia, ustępują po 10-14 dniach. Po miesiącu blizna blednie, pozostawiając jedynie minimalny efekt kosmetyczny.


Zapraszamy do kontaktu telefonicznego celem umówienia się na bezpłatną konsultację


Dzięki temu formularzowi umów się

na konsultacje lub zadaj nam pytanie

​​​​​​​