Na brodawczaki skuteczny jest laser CO2. Usuwanie brodawczaków jest proste, nie wymaga od pacjenta większego przygotowania, a sam zabieg po wykonaniu znieczulenia miejscowego jest bezbolesny. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, by usunąć tkankę patologiczną. Etiologia wirusowa zmian skórnych jest niestety powodem powstawania zmian mnogich i rozsianych także w czasie. Zaleca się usuwanie zmian jak najmniejszych co oszczędza skórę i zmniejsza ryzyko rozsiania.


Usuwanie gradówek proponujemy zawsze po podjęciu leczenia farmakologicznego. Nieskuteczne stosowanie leków miejscowych przeciwzapalnych, czy iniekcji sterydowych jest wskazaniem do zabiegu. Techniki chirurgiczne można tutaj łączyć z użyciem lasera Co2. Wybór techniki zabiegowej zależy od umiejscowienia i wielkości gradówki.

Laser to również skutecznie narzędzie, jeśli chodzi o usuwanie torbieli brzegów powiek, zmian kaszkowych, prosaków i innych patologii związanych z kumulacją materiału depozytowego w tkankach..


Chirurgia terapeutyczna obejmuje również korektę odwinięcia i podwinięcia powieki dolnej. Te zaburzenia pojawiają się głównie u osób starszych na skutek zwiotczenia skóry i mięśni okrężnego oka. Odwinięcie powiek , inaczej ektropion polega na jej odstawaniu od wypukłej powierzchni gałki ocznej. Jest to powodem przykrego łzawienia i nawrotowych stanów zapalnych. Podwinięcie powiek przeciwnie polega na zawijaniu powieki do środka. Powoduje to przykre drażnienie powierzchni oka przez rzęsy i może być powodem trwałych uszkodzeń rogówki. Korekta chirurgiczna umożliwia przywrócenie pierwotnych warunków anatomicznych.


Dzięki temu formularzowi umów się

na konsultacje lub zadaj nam pytanie

​​​​​​​